Jak uchronić swoje auto przed kradzieżą?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Gdzie i jakie samochody są najczęściej kradzione?


Najwięcej procederów kradzieży odnotowuje się w okolicach Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia i Gdańska. Najmniej samochodów kradnie się na Podlasiu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. We wszystkich rejonach działają jednak komórki policyjne, specjalizujące się w odzyskiwaniu skradzionych samochodów, w
tym śląska, przygraniczna, polsko-niemiecka grupa operacyjna „Nysa”. Dane statystyczne pokazują, że najczęściej kradzione są Volkswageny Golfy, Passaty i Tourony, a także Audi A4 i Mazdy 6. Ponieważ ich wartość rynkowa od lat utrzymuje się na niezmiennym poziomie, ich podzespoły skutecznie zaspakajają popyt rynku części zamiennych, a kolejne elementy można sprzedać
szybko, łatwo i w dobrej cenie.


Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?


Rynek motoryzacyjny oferuje szereg bardziej lub mniej skutecznych zabezpieczeń. Do najczęściej stosowanych należą proste alarmy samochodowe i immobilizery, które mogą odstraszyć przede wszystkim hałasem oraz koniecznością wydłużenia pracy przy dostawaniu się do wnętrza samochodu. Popularnymi rozwiązaniami są wyłączniki pompy paliwowej oraz OBD. Często wykorzystywane są też zewnętrzne, wewnętrzne mechaniczne i elektro-mechaniczne blokady skrzyni biegów, a także blokady elektroniczne, które uruchamiane są bezprzewodowo i zdalnie blokują skrzynię. Na szczególną uwagę zasługują jednak coraz doskonalsze systemy alarmowe oparte na sygnale GPS, które pozwalają na szybką i precyzyjną lokalizację auta. Monitoring pojazdów umożliwiający śledzenie samochodu ułatwia wówczas skuteczne odzyskanie skradzionego pojazdu.


Warto korzystać z agencji ochrony mienia i ludzi


Oczywiście nie można też zapomnieć, że już samo garażowanie i alarm domowy mają kluczowe znaczenie w uniemożliwieniu kradzieży samochodu. Szczególnie montując alarmy bezprzewodowe i systemy alarmów przewodowych, a także decydując się na monitoring wizyjny, warto jednak rozpocząć współpracę z dobrą agencją ochrony. Zamontowane przez nich kamery przemysłowe i stały monitoring obiektu, również będą skuteczną ochroną przed procederem kradzieży auta.

Zobacz też

W październiku w Pałacu Staszica w Warszawie odbył się finał 33 edycji Medalu Europejskiego. W uroczystości uczestniczyli laureaci Honorowego Medalu Europejskiego, a także osoby reprezentujące Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, kanclerze Lóż Regionalnych BCC i przedstawiciele prasy.

Z radością informujemy, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2023”w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wyróżnienie doceniające wiele lat ciężkiej pracy i dbanie o wysoką jakość oferowanych usług. Juwentus, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży ochroniarskiej.

Dom, firma, instytucja – każda nieruchomość może być celem złodziei. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które zapewnia spokojny sen – odpowiednim zabezpieczeniem stanie się monitoring wizyjny. Sprawdź, na czym polega analiza obrazu w monitoringu i jakie są jej główne zalety!

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1