Jak uchronić swoje auto przed kradzieżą?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Gdzie i jakie samochody są najczęściej kradzione?


Najwięcej procederów kradzieży odnotowuje się w okolicach Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia i Gdańska. Najmniej samochodów kradnie się na Podlasiu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. We wszystkich rejonach działają jednak komórki policyjne, specjalizujące się w odzyskiwaniu skradzionych samochodów, w
tym śląska, przygraniczna, polsko-niemiecka grupa operacyjna „Nysa”. Dane statystyczne pokazują, że najczęściej kradzione są Volkswageny Golfy, Passaty i Tourony, a także Audi A4 i Mazdy 6. Ponieważ ich wartość rynkowa od lat utrzymuje się na niezmiennym poziomie, ich podzespoły skutecznie zaspakajają popyt rynku części zamiennych, a kolejne elementy można sprzedać
szybko, łatwo i w dobrej cenie.


Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?


Rynek motoryzacyjny oferuje szereg bardziej lub mniej skutecznych zabezpieczeń. Do najczęściej stosowanych należą proste alarmy samochodowe i immobilizery, które mogą odstraszyć przede wszystkim hałasem oraz koniecznością wydłużenia pracy przy dostawaniu się do wnętrza samochodu. Popularnymi rozwiązaniami są wyłączniki pompy paliwowej oraz OBD. Często wykorzystywane są też zewnętrzne, wewnętrzne mechaniczne i elektro-mechaniczne blokady skrzyni biegów, a także blokady elektroniczne, które uruchamiane są bezprzewodowo i zdalnie blokują skrzynię. Na szczególną uwagę zasługują jednak coraz doskonalsze systemy alarmowe oparte na sygnale GPS, które pozwalają na szybką i precyzyjną lokalizację auta. Monitoring pojazdów umożliwiający śledzenie samochodu ułatwia wówczas skuteczne odzyskanie skradzionego pojazdu.


Warto korzystać z agencji ochrony mienia i ludzi


Oczywiście nie można też zapomnieć, że już samo garażowanie i alarm domowy mają kluczowe znaczenie w uniemożliwieniu kradzieży samochodu. Szczególnie montując alarmy bezprzewodowe i systemy alarmów przewodowych, a także decydując się na monitoring wizyjny, warto jednak rozpocząć współpracę z dobrą agencją ochrony. Zamontowane przez nich kamery przemysłowe i stały monitoring obiektu, również będą skuteczną ochroną przed procederem kradzieży auta.

Zobacz też

Monitoring GPS dla łodzi i jachtów do doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą. Dzięki lokalizacji możesz nie tylko mieć podgląd do aktualnej lokalizacji pojazdu, ale również wyznaczać strefy w których będą się one mogły bezpiecznie poruszać. Każde wypłynięcie poza ustalone granice wywoła alarm o którym zostaniesz powiadomiony.

Ochrona placu budowy jest szczególnie trudna do zrealizowania ze względu na ciągle zmieniające się warunki otoczenia. Ważne jest nie tylko zabezpieczenie wartościowych materiałów budowalnych, ale także pracowników i maszyn. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie monitoringu z analityką wideo.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1